Muğla cnc motoru Tamiri, Sarımı ve Bakımı

Muğla cnc motoru Sarımı
Muğla cnc motoru Sarımı
Dinçkardeşler Bobinaj, Uzman kadrosunda bulunan yetişmiş ustalarıyla Muğla cnc motoru Tamiri, Sarımı ve Bakımı servislerinde cnc motoru için gerekli arıza tespitlerini yaparak referanslarında da rahatlıkla görüleceği üzere üretim hızınızı kesmeden makinalarınızın hareket kabiliyeti olan cnc motoru sizlere güvenle ulaştırır. Bizleri Hemen Ara butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Muğla cnc motoru Tamiri

Hatalı bağlantılardan dolayı oluşan dengesiz empedans, hatalı sarım teknikleri (hem yeni cnc motoru için hem de onarım edilenlerinde ) ve yalıtım şartları (sarımlardaki kısalıklar ve açıklıklar), cnc motoru nominal sıcaklığını ve güvenilirliğini tıpkı voltajdaki dengesizlikler benzer biçimde etkileyebilirler. Bunlara ek olarak cnc motoru kullanım maliyeti süratli şekilde artabilir. Mesela; 100HP bir cnc motoru fiyatı $0.05/kWh olan bir şebekeden elektrik alarak 8760 saat olan senelik emek harcama zamanının % 85’inde kullanılıyor ( bir yılda 7446 saat çalışıyor anlamına gelir) bu cnc motoru sarımlarında bir fazındaki 0.5 ohm’luk bir direnç artışı, bu motorda 2000$ extra bir harcamaya, başka bir deyişle Muğla cnc motoru Tamiri için görüldüğü üzere bir senelik giderinin %7’si kadar bir extra gidere neden olur. Bu küçümsenecek bir maliyet değildir. Referanslarımız kısmından müşterimiz olan değerli firmaları görebilirsiniz.

Muğla cnc motoru tamiri ve sarımı

Muğla cnc motoru Tamiri, Sarımı ve Bakımı
Muğla cnc motoru Tamiri, Sarımı ve Bakımı
cnc motoru dönen kısım (endüvi), duran kısım (endüktör), yatak, kapak, fırça ve kolektörden oluşur.

Muğla cnc motoru Tamiri için gördüğümüz motorlar genelde endüstride kullanılır. Motorun dairesel hızı uygulanan voltajla doğru orantılıdır. Çıkış momenti ise bobin akım gücü ile doğru orantılıdır. Eğer hareket duyarlı bir halde denetlenmek isteniyorsa geri besleme kullanılmalıdır. Genel DC servo motorlar, üzerilerinde yer ve hız algılayıcıları bulundurur. Büyük cnc motoru bobinli statorlar bulunurken, ufak olanlarında sabit mıknatıs statorlar bulunur. Samarium kobalt mıknatıslarının kullanılmasıyla yüksek güç/ağırlık oranlarına ulaşılır.

Muğla cnc motoru tamiri ve bakımı

Muğla cnc motoru Bobinaj Ustası
Muğla cnc motoru Bobinaj Ustası
Muğla cnc motoru Tamiri için önümüze gelen motorlarda sıkça görülen 4 temel arıza şunlardır: Yataklama, hatalı eksenel ayarlamalar, stator sarımları ve rotor sorunları. Elektrik motorlarında görülen arızaların %41’ini kapsayan yataklama problemleri, bununla birlikte cnc motoru sürtünme ve sarım kayıplarına sebep olduklarından dolayı enerji tüketimini artırır.

Stator sarım sorunlarının esas sebepleri şunlardır: Termal izolasyonun bozulması, sarımların neme maruz kalması, mekanik baskılar. Bunların sonucunda ilk olarak aynı bobin içindeki kondüktörlerin izolasyonu bozulur. Ondan sonra bu, aynı fazdaki bobinlere ve de ayrı fazdaki bobinlere sıçrar. Kondüktörlerdeki değişiklerin belirlenmesi, cnc motoru bozulmadan ilkin onarım edilmesine yada yenilenmeye olanak sağlar.

Muğla cnc motoru Tamiri nde rotoru arızaları genellikle, kırık rotor kısa devre çubuklarından, döküm boşluklarından ya da rotor ve stator arasındaki hava boşluğu düzensizliğinden kaynaklanır.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir